• Post on Facebook
  • Twitter
  • pdf
  • Print version
  • save
Most Popular

KADIN VE ERKEĞİN İNTERNET ÜZERİNDEN ÇEVRİMİÇİ SOHBET ETMESİNİN HÜKMÜ

|   |   times read : 96
Font size: Decrease font Enlarge font

ALLAH’IN ADI İLE

KADIN VE ERKEĞİN İNTERNET ÜZERİNDEN ÇEVRİMİÇİ SOHBET ETMESİNİN HÜKMÜ

Muhterem Dinî Mercî Ayetullah’ul Uzma Şeyh Muhammed Yakubî (Gölgesi Esirgenmesin)

Bir bayanla cep telefonu ya da messenger aracılığıylaç hidayetine vesile olmak veya genel olarak faydalı bazı sosyal konular hakkında konuşup tartışmanın hükmü nedir? Zira bu tür eylemlerde bulunan kimseler karşıdaki bayanı kendi öz kardeşleri olarak gördüklerini dolayısıyla da istediği zaman sesini duyma ve onunla konuşma hakkına sahip olduklarını iddia etmektedirler. Aynı zamanda bu durumun her iki taraf arasında cinsel içgüdüyü motive edecek ve tetikleyecek herhangi bir şeyin oluşturmadığını dile getirmekteler...

Muhterem Zatınızın konu ile ilgili fetvasını rica ediyoruz. Allah sizi en büyük mükafatla mükafatlandırsın.

Allah’ın Adı İle

Selamün Aleyküm. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Doğrusu bu tür ilişkiler, arzu edilmeyen sonuçlar doğurmakta ve çoğu zaman harama düşmeye neden olmaktadır. Zira bu tür ilişkiler zamanla gönül ilişkilerine dönüşmektedir. Şüphesiz önceki deneyimler bu durumu açık bir şekilde kanıtlamaktadırlar.

Amaçlanan hedefin de – zannedildiği gibi hidayete ve istikamete vesile olma – gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli değildir. Ayrıca amaçlanan hedef, Zehra (s.a) Üniversitesi İnternet Sitesi ve buna benzer yollarla aynı cinsten olan bir kişi ile de gerçekleştirilebilir ve bayanlar buraya yönlendirilebilir. Burada şeytan'ın hilelerine kesinlikle dikkat edilmelidir. Zira önce doğru bir noktadan başlar daha sonra saptırır ve gittikçe saptırma işlevini fazlalaştırarak artırır. وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ Şeytanın izinden yürümeyin.(Bakara/168).

Muhammed Yakubî

21 Cemad’isani 1433